هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

NLP نه روانشناسی سبز است نه روانشناسی زرد

unnamed

psychology 6866971 cropped 1024x580 1

آیا NLP روانشناسی است؟

NLP نه روانشناسی سبز است نه روانشناسی زرد بلکه میکوشد تا فرد را از سرزمین حدس و گمان خارج نموده و به واقعیت خویش نزدیک کند.

 

NLP نه روانشناسی سبز است نه روانشناسی زرد

NLP نه روانشناسی سبز است نه روانشناسی زرد

هر چند که بعضی از منتقدین در ایران تلاش میکنند تا آنرا در زمره روانشناسی زرد قلمداد کنند.(روانشناسی زرد در اصل به دلیل ایجاد مسیری برای بقا و کسب درامد شکل گرفته است. روانشناسانی که عمیقا باور دارند که هیچگاه نمی‌توانند به عمق احساسات افراد نفوذ کنند طرفدار روانشناسی زرد هستند. این افراد هیچگاه نخواسته‌اند تحلیل عمیقی از شخصیت خود داشته باشند چون این تحلیل عمیق باعث روبه‌رو شدن روانشناس با واقعیت تلخی خواهد شد که سعی در فراموش کردن آن داشته است. در نتیجه برای توجیه این عدم توانایی در شناخت خود و دیگران، مجبور می‌شوند روانشناسی را از سطوح پیچیده تحلیل شخصیت به مفاهیم پیش‌پاافتاده تنزل بدهند تا بتوانند در سایه این سطحی‌نگری، درامد و شهرتی کسب کنند.)

که این اسم و عنوان تنها مناسب کسانی است که به این علم ،آگاهی نداشته و مشابهت آنرا در علومی چون علوم شناختی/رفتاری و  Neuroscience نمیدانند.

NLP میکوشد تا از طریق مدل ها و ابزارهای خویش فرآیند تغییر را تسهیل نموده تا فرد بتواند به خیلی از جنبه های بیماری خویش(که قبل از شناخت NLP آنرا بیماری می پنداشته است) غلبه کند و به یادگیری مهارت های خود سازماندهی دست یابد.

مرکز NLP در ایران با الهام از پیشکسوتان و توسعه دهندگان جهانی این رشته سعی دارد تا کاربردی ترین یافته های خود را در حوضه توسعه فردیبازاریابیمدیریت و رهبریسلامت و ورزش به تمامی فارسی زبانان دنیا آموزش دهد.

#NLP#روانشناسی_سبز#روانشناسی_زرد

#مرکزNLPایران#فارسی_زبانان

احمد نوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سلام دوست قدرتمند!
میتوانید سوال خود را در WhatsApp از ما بپرسید