هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نقش ژست ها (Postures) در تناسب اندام

postures and body

پوسچرهای خوب و حالات جسمی مناسب برایتان عادات تازه و بهتری خواهد آورد و منجر به تغییرات مثبتی در فیزیک و در تناسب اندام تان خواهند شد. برای اثبات این تیوری، بیش از ۶ هزار نمونه وجود داشته است که با آگاهی و کنترل پوسچر ها و وضعیت فیزیکی شان تغییرات چشمگیری در تناسب اندام و لاغری در خود به وجود آورده اند.

باید توجه داشته باشید که وضعیت درست نشستن و درست راه رفتن و صحبت کردن، ابراز هیجانات مثبت و منفی و سایر ژست های تان موجب تغییرات فیزیکی و هورمونی مثبتی روی شما می شوند که تاثیرات مطلوبش را در مواردی مانند لاغری و تناسب اندام حتما خواهید دید. به عنوان نمونه ی کوچکی، درست قرار گرفتن بدن در شرایط مختلف، اکسیژن رسانی در جسم را بیشتر و سریع تر انجام خواهد داد که امر خودش به تنهایی باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و شما را به سمت لاغری و تناسب اندام هل می دهد. همچنین اکسیژن بیشتری به مغزتان می رساند که شما را هوشیارتر و متمرکزتر می کند.

اگر شما سعی کنید با تمرین عادات مثبتی در ژست هایتان به وجود آورید کم کم و ناخودآگاه خودتان را به مسیر درستی هدایت خواهید کرد که ابتدا در آن متوجه ی حال خوبتان و سپس تغییرات مثیت دیگری خواهید شد.

فراموش نکنید که ژست های شما در چاقی شما، در اعتماد به نفس تان و در ابراز وجود و موفقیت ها و حتی ناکامی هایتان عمیقا تاثیر دارند. زیرا ارتباط قدرتمندی میان ذهن و جسم برقرار است. و این دو بطور مداوم و متقابل در حال اثربخشی روی یکدیگر هستند. در بسیاری از عوامل تنش زای مان نظیر واکنش مان به استرسور ها، به چاقی مان، به ناکامی ها و شکست هایمان تلاشیم می کنیم تا افکارمان را درباره ی عموامل تنش زا تغییر دهیم، اما هرگز در صدد تغییر جسم و ژست هایمان نیستیم. در حالیکه در اکثر موقعیت های استرس زا نیمی از مشکل به دلیل حالت فیزیکی یا ژستی است که از روی عادت یا ناخواسته گرفته ایم. همانطور که افکارمان با محتوای شان به مغزمان فرمان می دهند، به همان اندازه جسم و ژست ها یا همان پوسچر هایمان نیز بطور غیر مستقیم به مغز فرمان می دهند تا ما را در آن جهتی که قرار دارند پیش ببرند. برای مثال به راه رفتن یک فرد چاق یا کسی که در تناسب اندام به سر می برد، یا یک فرد افسرده و یک فرد شاد با دقت نگاه کنید. قطعا حالات و ژشت های فیزیکی شان بیانگر حال درونی شان خواهد بود.

در همین راستا و طبق یکی از تیوری های معروف و بسیار پرطرفدار روانشناسی به نام ” تئوری انتخاب” هرچقدر شما بیشتر ادای انسان های افسرده را دربیاورید بیشتر به سمت افسردگی خواهید رفت! این مقوله به بسیاری از موقعیت هایمان می توانند تعمیم پیدا کنند. بنابراین مسعله ای که بسیار حایز اهمیت می شود Body Coaching یا مربی گری جسم است. اگر شما به ژست هایتان توجه کنید کنترل و مدیریت آن به سمتی که میخواهید بهتر خواهد بود.

مدرس دوره های nlp احمد نوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سلام دوست قدرتمند!
میتوانید سوال خود را در WhatsApp از ما بپرسید