هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نقش ژست ها (Postures) در مدیریت مدیران موفق

postures for managers

اگر می خواهید موفقیت تان ظاهر کامل تری به خود بگیرد و تایید بیشتری در رابطه با مدیریت تان یا بطور کلی کار هایی که انجام می دهید دریافت کنید باید مدام به پوسچر ها و ژست هایتان آگاهی داشته باشید و آنها را چک کنید.

نقش ژست ها (Postures) در مدیریت مدیران موفق

شما به عنوان یک مدیر موفق یا بزرگ یک کاریزمای ظاهری دارید که در نگاه اول بیش از توانمندی هایتان افراد و روابط کاری تان را تخت تاثیر قرار خواهد داد. به طور کلی پوسچر های خوب و مناسب برایتان سلامت جسمی و خلقی و روانی به همراه خواهند داشت و این امر موجب خواهند شد در جنبه های مختلف زندگی تان اعم از کاری و عاطفی و شخصی شاهد رشد و ارتقای کیفی باشید.

ما در بخش پوسچر، بحث بسیار تخصصی در رابطه با مدیران داریم. اینکه پوسچر ها و ژست ها تا چه اندازه می توانند در موفقیت مدیران اثربخش بوده و تاثیر گذاری شان را در روابط کاری بیشتر کند. پوسچر ها در مدیریت به دو بخش تاثیر ظاهری و تاثیر درونی یا شخصیتی تفکیک می شوند. یا به عبارتی پوسچر های یک مدیر یا یک رهبر در این دو زمینه می تواند اثربخشی قابل توجهی ایجاد کند که مستقیما روی موفقیت و عملکردش تاثیر خواهد داشت.

در ابتدا در بخش ظاهری در نظر بگیرید که بیشتر افراد تناسب اندام یک مدیر برایشان تاثیر گذار و مهم است و توجه شان را جلب می کند. شما به عنوان کارمند یا ارباب رجوع بیشتر تحت تاثیر صحبت ها، نحوه ی کار و سایر جنبه های مدیریتی یک مدیر دارای تناسب اندام قرار می گیرید. مدیران دارای تناسب اندام حس پویایی، سرزندگی، کنترل روی شرایط را بیشتر به دیگران القا می کنند.

شما هرگز نمی توانید جنبه های ظاهری افراد را در روابط تان نادیده بگیرید. یک مدیر که به لحاظ درونی و شخصیتی انسان با حوصله و مهربانی ست، هرگز ژست روتین چهره ش عبوس و در هم رفته نخواهد بود. یا یک مدیر متمرکز که نسبت به کارهایش آگاهی و تسلط کامل دارد و اعتماد به نفسش نسبت به خودش و شیوه های مدیریتی اش بالاست، هرگز با ظاهری نگران پاهایش را تکان نمی دهد، نگاه های کوتاه و گذرا به افراد نمی کند، و ظاهری مسترس به خود نمی گیرد.

نقش ژست ها (Postures) در مدیریت مدیران موفق

بنابراین جنبه های ظاهری پوسچر را در مدیریت و زندگی روزمره ی خود کنترل کنید و آگاهی داشته باشید با ژست هایتان چه بازتابی را به دیگران القا می کنید.

از این جا به راحتی می توان وارد بخش دوم پوسچر ها یعنی جنبه های درونی شد. اینکه تا چه اندازه ژستی که می گیرید و وضعیتی که بدنتان را در آن حالت قرار می دهید کم کم و رفته عادات جدیدی را در شما به وجود می آورند و به شما قالب شخصیتی می دهند. داشتن یک ژسن خندان بدون شک شما را تبدیل به انسان شاد تری خواهد کرد. زیرا جسم و حالتی که بدنتان با آگاهی و یا بدون آگاهی به خودش می گیرد به مغزتان این فرمان را می دهد تا در راستای آن هورمون تولید کند و به سایر بخش های بدن پیام عصبی منتقل کند.

اگر شما به عنوان یک مدیر که رهبری گروهی را بر عهده دارید برای مدتی تلاش کنید تا با آگاهی روی پوسچر ها و ژست هایتان آن را به سمت حرکات و حالات درست پیش ببرید قطعا نتیجه اش را در موفقیت تان دو چندان خواهید دید. جوری که می نشینید، راه می روید، حرف می زنید، حرکت دست ها و حالت های صورت تان باید طوری باشد که حس اعتماد به نفس و باور داشتن نسبت به خودتان و مدیریتتان را به دیگران القا کند.

مطلب مرتبط پیشنهادی ما

مدرس دوره های nlp احمد نوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سلام دوست قدرتمند!
میتوانید سوال خود را در WhatsApp از ما بپرسید