هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سیستم TMB چیست؟

TMB system

شاهکار یک ایرانی

در تناسب اندام، با استفاده از دروس ارتباطات، تغذیه ورزشی و مدیریت

احمدنوری متولد پنجم آذر ماه ۱۳۵۶

او بیش از ۱۶سال تجربه سخنرانی روی استیج را دارد و ازسال ۹۴ با متد خویش، TMB، بیش از ده هزارنفر را تحت تاثیر قرار داده است.

 

او بیشتر از مدارک خود، به مربی‌گری‌اش افتخار می‌کند و همواره خود را قهرمان کاهش وزن (مشاهده عکس قبل و بعد از لاغری) می‌داند، تا نابغه اخذ مدارک!!!

 

photo 2016 08 03 11 58 48

سلام همراه گرامی

شما حق دارید با این روش آشنا شده و زمان خود را غنا ببخشید.

پیشاپیش از زمانی که می‌گذارید، سپاسگذاریم.

 

TMB یا همان جادوی تناسب اندام ایرانی، چیست؟

با هم به مدت 3 دقیقه، معارفه TMB را می‌شنویم:

سه ماموریت اصلی TMB

1- مواجهه با خودتان

2- دستورالعمل استفاده از خودتان

3- نهایت استفاده از خودتان

آیا سبکی از این قوی‌تر می‌توانیم داشته باشیم؟

شاید بگویید این تنها یک تعریف هست! ولی من خواهم گفت: نه واقعیت هست!

می‌پرسید چرا !؟ …

در ادامه، با توضیحات دقیق تر احمد نوری، امیدواریم بتوانیم ارزش‌های جدیدی را وارد زندگی شما کنیم:

شاید، یکی از بزرگترین رسالت­‌های ما در دنیا که اکثرا از آن فراری هستیم،

رسالت بزرگی است به نام مواجهه با خودمان.

ما اکثر مواقع از اینکه با خودمان روبرو شویم به شدت می‌­ترسیم.

 

شاید شما هم در بین اطرافیان خود، این قبیل افراد را می‌­شناسید. افرادی که وقتی می­‌خواهی آن‌ها را با خودشان روبرو کنی، حال‌شان بسیار بد می­‌شود، که حاضر هستند برای اینکه کسی متوجه نشود که آن‌ها چه تیپ و شخصیتی دارند، زمین و زمان را به هم بدوزند، اختلافات بزرگ ایجاد نمایند ولی اجازه ندهند کسی متوجه شود که در درون آن‌ها چه می­‌گذرد.

اما مسئله این است: این، تنها به مقاومت ما بستگی ندارد، ما هر آن‌چیزی که می­‌شویم، بعد از مدتی انگار بر پیشانی ما نوشته می­‌شود! موفق میدان آن کسی است که می‌­تواند با خودش مواجه بشود. کسی که بلد نیست با خودش مواجه شود یا می­‌ترسد با خودش روبرو شود، آن فرد غافل است. هر چه قدر که خصوصیات بد خودش را می­‌خواهد پنهان نماید، همان را بزرگتر می­‌کند!

امروزه تئوری­‌های بزرگی در دنیا ثابت می­‌کند زمانی که تو از یک چیزی بترسی، ترس برای اینکه توسط تو دیده بشود بزرگتر می‌شود. وقتی ترس بزرگتر شود عشق کوچکتر می­‌شود، وقتی یک انسان عشقش نسبت به خودش کوچکتر است، ترسش نسبت به خودش بزرگتر است. آنوقت این انسان حتی می­‌تواند آدم بکشد.

این کلمه مواجهه را خیلی از دوستان به صورت سطحی معنی می‌­کنند، اما به اندازه وسعت تمام تاریخ زندگی بشر این مواجهه با خویشتن عظمت دارد! رسالت پیامبران روبرو کردن تو با خودت بوده است. 124 هزار پیامبر آمدند تا به تو بگویند اگر با خودت روبرو شوی می­‌توانی خودت را بشناسی و هر کسی که خودش را بشناسد، خدایش را بی­گمان می­‌شناسد.

یکی از راه‌­های مواجهه با خود، مواجهه با جسم‌مان است. اکثر ما در مواجهه با جسم‌مان با خودمان مشکل داریم، ما نمی‌­توانیم جسم‌مان را قبول کنیم و چون نمی­‌توانیم با جسم‌مان کنار بیاییم، مشکلات روحی روانی عدیده‌­ای را برای خودمان ایجاد می­‌کنیم. من TMB را یک سبک ارتباطی معرفی می‌­نمایم ،نه یک سبک Fitness  یا پرورش اندامی.


TMB چیست؟

TMB یک سبک ارتباطی است، چون کمک می­‌کند تا فرد بتواند با فکر خودش با ذکر خودش و با جسم خودش روبرو بشود و با آن‌ها ارتباط برقرار نماید.

TMB یک سبک تفکر سیستمی است که کمک می‌­کند سیستم در انسان تولید بشود. سیستم یعنی همه اجزای یک مجموعه، با هم در تعامل هستند. تعامل بین اجزای یک مجموعه را سیستم می­نامند. TMB می‌گوید فکر، ذکر و جسم اگر به صورت منطقی در تعامل با یکدیگر قرار بگیرند فرد به عمیق‌­ترین رشد خود که ارتباط با خویشتن است می­‌رسد.

اولین مرحله ارتباط با خویشتن مواجهه با خود است، اگر تو بتوانی با خودت، با فکرت مواجه بشوی و بتوانی مچ خودت را بگیری، بطور مثال به خودت بگویی من افکاری دارم که این افکار جلوی رشد من را می­‌گیرند، من اذکاری دارم که متاسفانه به عنوان یک سرطانِ ذکر به آن‌ها مبتلا شده­‌ام و دائما از طریق آن‌ها صحبت می­کنم، تو داری با خودت روبرو می­‌شوی با جسمت روبرو می‌­شوی و قابلیت روبرو شدن با ذکرت را هم داری ایجاد می‌­کنی!

شعار من: به من بگو فکر و ذکرت چیست، تا به تو بگویم چگونه جسمت را از کار می­‌اندازی! … به من بگو چگونه از جسمت مراقبت می‌­کنی تا بگویم چگونه فکرت را غنا می‌بخشی یا تخریب می­‌کنی!

اولین ماموریت ما مواجهه با خود است، هیچ متدی بالاتر از TMB نیست چون در یک سیستم خلاصـه نمی­‌شود.

TMB یعنی فکر تو، ذکر تو، جسم تو.

هر آن چیزی که تو را می‌­سازد فکر توست، ذکر توست و جسم توست. اکنون اگر بتوانید بین این‌ها تعامل ایجاد نمایید، اتفاق فوق‌العاده‌­ای رخ می‌­دهد.

 

برخی از دوستان به باشگاه می­‌روند و تمرین می­‌کنند و بدنشان حجم پیدا می­‌کند، این فوق­‌العاده است، اما این تفکر سیستمی نیست!

همانقدر که جسم آن‌ها قوی شده است، تضمینی وجود ندارد که آیا فکر آن‌ها نیز قوی شده است؟ آیا افکارشان چند بعدیِ موفق شده است؟ آیا ادبیات آن‌ها تغییر کرده است؟

از این رو، TMB سیستمی است که ابتدا تو را با خودت مواجه می­‌کند، سپس دستورالعمل استفاده از خودت را به خودت می­‌دهد. یعنی شکم تو قانون دارد، مغز تو قانون دارد، پاهای تو قانون دارد، فکر و ذکر تو قانون دارد. از یک قوانین الهی، انسانی، علمی باید پیروی نمایید تا بتوانید قهرمان المپیک  زندگی خودتان بشوید.

 

دستورالعمل استفاده از خود:

یعنی اینکه تو با خرید یک کالا و با خواندن دستورالعمل آن استفاده بیشتری از آن خواهی برد. برخی از ما به حافظه اکتفا می­‌کنیم، به تربیت اکتفا می­‌کنیم و این اشتباه بزرگ ماست! ….

بیش از 85% از کارایی‌­های گوشی­‌های خودمان را استفاده نمی­‌کنیم، چون همان‌گونه که دیگران از آن استفاده می­‌کنند، ما هم استفاده می‌کنیم!

بدن ما هم این‌گونه است، فکر و ذکر ما نیز این‌گونه هستند. فکر و ذکر و جسم ما دستورالعمل استفاده دارند اما بلد نیستیم آنرا بخوانیم و استفاده نماییم، از این رو نمی‌­توانیم تغییرشان بدهیم و اگر امروز تو چاق هستی، اگر لاغر و کم انرژی هستـی، اگر امروز تو نمی‌توانی به تفاهـم برسی، اگر نمی‌­توانی ارتباط برقرار نمایی، اگر نمی­‌توانی تصمیم بگیری و قاطع و قدرتمند نیستی، اختلال در عملکرد سیستمی تو وجود دارد.

هر کسی می­‌تواند TMB وجود خودش را برابر این دستور العمل کلی، (دستور العمل کلی استفاده از فکر، ذکر و جسم)، فعال نماید. این دستورالعمل برای همه یکسان است.

برخی از ما دستورالعمل استفاده از خودمان را نمی‌­دانیم، تمرین نمی­‌کنیم و در نتیجه نهایت استفاده را نیز از خودمان نخواهیم برد. حتی نمی­توانم حداقل استفاده را از خودمان ببریم!

TMBlife، گل سرسبد تمام آموزش‌های من است

که آن را با دانش تغذیه ورزشی، ارتباطات و مدیریت،

در قالب یک سیستم معرفی نموده‌ام.

 

“احمد نوری”

بزرگترین مشکل شما دقیقا این است که شما نمی‌دانید می‌خواهید چه کسی بشوید؟

یادتان باشد هویت دوره چاقی شما، با هویت دوره تناسب اندام شما دو معقوله متفاوت است.

شما نمی‌توانید وزن خود را پایین بیاورید، ولی همان آدم سابق باشید! چون اگر همان آدم سابق باشید، رفتارهای‌تان هم برمی‌گردد.

 

پس راه حل چیست؟

هر صد گرمی که از وزن کم می‌کنید، یک رفتار جدید به خود اضافه کنید!

یک رفتار جدید، بگویید به نیت کم کردن صد گرم از وزنم می‌خواهم یک کتاب‌خوان حرفه‌ای بشوم.

بگذار رفتارهای جدید از تو موجود پخته‌تری بسازد.

 

بزرگترین مشکلی که ما در تناسب اندام به آن برخورد می‌کنیم و ورزش و حتی متخصصان تغذیه هم به آن توجه نمی‌کنند می‌دانید چیست؟

اکثر ما، قحطی رفتار جدید داریم!

ما رفتار جدید کم داریم!

 

یک مثال بسیار زیبا از احمد نوری را با هم ببینیم:

من قبلا خلبان فوکر بودم الان خلبان ایرباس هستم و من را آموزش داده‌اند برای ایرباس، اما دوباره من را می‌برند تا خلبان فوکر بشوم!

اگر تا الان بعضی از شما از تناسب اندام خسته شدید به خاطر غذا و ورزش‌تان نبود، به دلیل کمبود مهارت‌ها و رفتارجدید بوده است!

جیم ران می‌گوید:« مهم هدف نیست که به آن می‌رسی یا نمی‌رسی، مهم آدمی است که در مسیر هدف به آن تبدیل می‌شوی»

بعضی از شما می‌گوید من ده کیلو وزن کم کردم و ده رفتار جدید به من اضافه شده است.
مثلا هر سه شنبه با دوستان میریم ورزش یا دورهمی ،من کتابخوان شدم، برای خودم ایمیل درست کردم، من به دنبال این هستم که موهایم رو درست کنم، به دنبال این هستم.که در خصوص مباحث مالی هم اطلاعات کسب کنم.

وقتی که شما در حال تغییر هستید و هر تغییر شما با یک رفتار جدیدی توام می‌شود، شما آن‌قدر تنوع رفتاری بالایی پیدا می‌کنید که اگر لغزشی هم بخواهید داشته باشید باید از روی این‌ها رد شوید!

طبق تحقیقاتی که در جهان انجام شده است متوجه شده‌اند تغییرات ماندگار، تغییراتی هستند که بایستی فرد در مسیر بماند تا خودش را اثبات کند. تجربیات بسیار زیاد من طی شانزده سال گذشته، وقتی که از نزدیک شاهد این موضوع بوده­‌ام که، دوره­‌های کوتاه فقط به نفع اساتید هست. دوره تمام می‌­شود، اساتید می‌­روند بدون اینکه هیچ اتفاق خاصی بیافتد.

اما مسئله اساسی اینجاست که آیا ما فقط قصد داریم به دانش‌مان اضافه کنیم؟ یا داریم آموزشی می­‌بینیم که به خودمان اضافه کنیم؟

 

همه ما در اضافه کردن دانش استادیم اما در اضافه کردن به خود و ارزش افزایی بر خویشتن مشکل داریم. چرا؟

چون اطلاعات را می­‌گیریم و عمل نمی­‌کنیم. اطلاعات زیاد در مغزمان می‌­ماند و چون عمل نمی­‌شوند بعدا عذاب وجدان می­‌گیریم که چرا من نتوانستم این مهارت را در خودم درست نمایم. به جای اینکه خودمان را زیر سوال ببریـم، همه­‌ی آموزش‌های‌مان را زیر سوال می‌­بریـم. می­‌گوییم آموزش­‌هایی که تا کنون دیده‌­ایم بی­‌اثـر بوده‌­اند، پول‌مان را دور ریخته­‌ایم. می­‌گوییم آدم‌ها اصلا عوض نمی­‌شوند و توجیه و بهانه خلق می­‌کنیم!


اما تحقیقات علمی اثبات می­‌کند اگر یک فرد یک سال با یک استاد و مربی به همان دوره ادامه بدهد و تمامی رفتارهای فرد توسط چک لیست‌­هایی‌ که برای آن‌ها تهیه می­‌شود کنترل شود تا افراد ترغیب بشوند در یک تیم بمانند، مشخصا آن افراد از تغییراتی بسیار پایدارتری برخوردار خواهند بود.


مسئله بعدی این است، حتی عادات و رفتارهای اشتباهی که ما ترک هم می­‌کنیم این امکان درباره آن‌ها وجود دارد اول این‌که آن‌چیزی که یاد گرفتیم و بدست آوردیم طی یک سال می‌­توانیم از دست بدهیم و یا این‌که چیز بدی که آن‌را ترک کرده­‌ایم مثل سیگار کشیدن، پرخوری، چاقی و…  چه تضمینی وجود دارد که بعد از یک سال بر نگردند؟

از این رو TMBlife را به دلیل گستردگی آموزه‌­های سه دانش تغذیه ورزشی، دانش مدیریت و ارتباطات درست کرده‌­ام تا بتوانیم همزمان که جسم فرد به عنوان مهم‌ترین مساله در تحولات اولیه دارد تغییر می‌کند، تحولات دیگر خود به خود سریعتر تغییر کنند.

به خودتان می­‌گویید که بدن من الان تعادل دارد و هیچ مشکلی ندارم. هدف از اینکه جسم را مثال می­‌زنیم این نیست که فقط چاق­‌ها باید و لاغرها نباید در این دوره شرکت نمایند. هدف ما از مثال زدن جسم این است که با وجودی‌که بدن شما در تناسب است آیا سطح انرژی شما نیز در تناسب است؟ آیا نوع تغذیه شما نیز در تناسب است؟ آیا نوع بدنتان را می­‌شناسید؟ آیا جذابیت‌تان برابر استانداردهای جهانی هم‌خوانی دارد؟ آیا خواب‌تان خوب است؟ آیا فشار خون‌تان درست است؟ آیا مطمئن هستید که قند خون‌تان به مسئله و مشکلی برخورد نکرده است؟

ما چهار جلسه تخصصی بر روی بدن کار خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که دقیقا چگونه مراقب خودتان باشید. برخی از شما بر اساس ناراحتی چاق می­‌شوید و متاسفانه برخی از شما پلاکت‌هایی در اثر ناراحتی در خونتان ایجاد می­‌شود که شما را بعدا به بیماری‌­های فشار خون و دیابت نوع دو می­‌کشاند. بدون اینکه شما حتی اضافه وزن را تجربه کرده باشید.

در دوره یک‌ساله است که ما می­‌توانیم تضمین بدهیم که اگر افراد برابر چک لیست­‌ها با ما ادامه بدهند، این دوره یک دوره خود مراقبتی محسوب می­‌شود ضمن اینکه دانش ارتباطات از جلسه چهارم به بعد عمیق­‌ترین سبک خودش را نشان می­‌دهد. بهترین حالت ارتباط، شناخت مخاطب، روحیه­‌ی مخاطب و … است.

شما باید بتوانید هر کسی چه خصوصیاتش عوض نمی‌­شود و با او چگونه باید رفتار کنم و چه خصوصیاتی در فرد عوض می­‌شود و با این فرد چگونه رفتار کنم. شما باید بدانید آیا مهارت تصمیم­‌گیری‌تان درست است یا نادرست، اگر درست است پی ببرید و آن‌را درست کنید و اگر نادرست است، تمرین و آن‌را درست کنید.

“لبخند بزنید و حال‌تان را خوب کنید.”

فیلم آموزشی 40 دقیقه‌ای شناخت تیپ بدن به مبلغ 149،000 تومان را به رایگان از ما هدیه بگیرید:

همین الان دانلود کنید و به جلو گام بردارید!

 


 

حال شما می‌توانید فرم زیر را پر کنید و جواب تست خود را برای ما ارسال کنید:

  آیا ما اجازه داریم

  برای مواجهه با خودتان، گرفتن دستورالعمل استفاده از خودتان و بردن نهایت استفاده از خودتان،

  شما را به یک ضیافت الهی-انسانی، در قالب دوره TMBlife (حضوری و غیرحضوری) معرفی نماییم؟

  روی دکمه زیر کلیک کنید

  مدرس دوره های nlp احمد نوری
  #

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  سلام دوست قدرتمند!
  میتوانید سوال خود را در WhatsApp از ما بپرسید