هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

مربی جسم

body coaching

شاید وقتی حرف از کنترل و آگاهی و تسلط در زندگی شخصی تان می شود، اولین چیزی که بدان فکر کنید تسلط روی افکار تان است. بله کاملا درست است!

هیچ چیز نمی تواند معجزه و تاثیر افکار و عقاید و کلمات را روی زندگی و حال شخصی تان نا دیده بگیرد. اما نباید فراموش کرد که جسم شما نیز بخشی از شما و زندگی تان است، و نیاز به کنترل، تسلط و آگاهی بر آن هم به شدت وجود دارد.

گاهی لازم است همانطور که بعضا به افکارمان فکر میکنیم، یا به حسی که داریم، و تاثیرش را در زندگی مان می سنجیم، باید گاهی نیز از بیرون به خودمان نگاه کنیم، به حرکاتمان، به ژست هایی که از روی عادت در هنگام ادای کلمات، بروز احساسات و یا در احوالات مختلف نشان می دهیم، توجه کنیم. و از خودمان بپرسیم آیا از این جلوه و بازتاب بیرونی مان راضی هستیم؟ آیا واکنش های ظاهری مان در موقعیت های متفاوت برایمان قابل تحمل است؟ آیا خود ظاهری مان را دوست داریم؟
وقتی این ها را کنار هم میگذارید متوجه خواهید شد جسم تان نیز مانند روح و فکرتان نیاز به کنترل، هدایت و تسلط دارد. و این کسی جز خود شما نخواهد بود که روی فکر، جسم و ذکرتان میبایست تسلط داشته باشد و مربی گری کند.
جسم شما هم نیاز به مربی شخصی دارد، مربی ای که هر روز از سلامت و بازتاب های بیرونی اش مطلع شود و در جهت درستی آن را هدایت و راهنمایی کند. در جهتی که احساس بهتری به خود و زندگی شخصی اش داشته باشد و در پی این احساسات مثبت نتایج مطلوب تری دریافت کنید.
برای مثال و شرح ساده تر این موضوع کافیست به این نکته دقت کنید که همه روزه افراد زیادی را در طول روز ملاقات می کنید که بارها و بارها شاهد گفتن چنین جملاتی از سوی آنها بوده اید: “من خیلی چاق شده ام” ، “ایکاش می توانستم کمی لاغر تر شوم” ، “گاهی از دیدن خودم در آینه امتناع می کنم” بله اینها جمله هایی ست که از افراد بسیاری شنیده اید و یا در خلوت خود حتی به خودتان نیز گفته اید. یا وقتی جلوی آینه ایستاده اید و یا لباس جدیدی را به تن میکنید بارها در آینه خودتان را نگاه کرده و در دل گفته اید ایکاش می توانستید اندامی مطلوب تر و باب میل تری برای خودتان می داشتید. اما چقدردر طول روز برای جسم تان و مراقبت هایی که برای سلامت و روی فرم بودن نیاز دارد وقت گذاشته اید؟ چقدر در طول روز تلاش کرده اید به نیاز های ظاهری جسم تان در راستای زیباتر بودن و خوش تراش بودن پاسخ مثبت دهید؟ چقدر با کلمات خود ظاهری و خصوصیات جسمی تان را در جهت ارتقا به وضعی ایده آل تر تشویق کرده اید؟
در نظر بگیرید اگر شما احساس خوبی به جسم تان نداشته باشید چطور می توانید باور کنید که دیگران ظاهر شما را تحسین می کنند؟ و چقدر بازتاب این حس نسبت به خودتان در زندگی تان تاثیر خواهد داشت و سطوح زندگی تان را تا حد زیادی تغییر خواهد داد. رضایت از جسم در اعتماد به نفس، در عملکرد روزانه، در میزان شاد بودن و حتی در روابط بین فردی تان تاثیری باور نکردنی دارد و کیفیت زندگی تان را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. از این جهت باید بکوشید مربی جسم تان باشید و او را به سمتی ببرید که حال خوشی برایتان می آورد.

مدرس دوره های nlp احمد نوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سلام دوست قدرتمند!
میتوانید سوال خود را در WhatsApp از ما بپرسید