هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ان ال پی در تبلیغات و بازاریابی شرکت ها و برندهای مطرح جهان

unnamed

unnamed

ان ال پی در تبلیغات و بازاریابی شرکت ها و برندهای مطرح جهان

ان ال پی یا برنامه ریزی عصبی کلامی یا مهندسی اعصاب و کلام یا مهندسی ذهن از دانش های گسترش یافته در علم ارتباطات و تبلیغات است که امروزه به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

برخی شرکت ها میلیونها دلار خرج میکنند که نامشان روی بیلبوردها و مانیتورهای ورزشگاهها و روزنامه ها و مجلات و آگهی های تلویزیون و رادیویی باشد و سپس عقب نشینی کرده و منتظر اتفاقات و حوادث بعدی هستند.

غافل از اینکه امروزه این اینگونه تبلیغات عمومی و تکراری شده و مخاطبان و مصرف کنندگان نیز از این تبلیغات خسته هستند.

اگر به آنها دقیقا نگویید چه میکنید و چرا میکنید و چرا باید محصول شمارا بخرند ، آنها شما را نادیده گرفته و پولشان را برای کسی خرج میکنند که اینها را برایشان توضیح دهد.

تکنیک های ان ال پی میتواند در فرآیندهای ارتباطی و تبلیغاتی و بازاریابی کمک میکند تا در ذهن مخاطبان نفوذ کنید و به بازاریابی و تبلیغات و برند سازی بپردازید.

ان ال پی یکی از سیستم های جادویی است که فرایند پیام رسانی را از مبدا با برنامه ریزی خاصی شروع می کند و با پیمودن فرایندهایی هوشمندانه با استفاده از ضمیرناخودآگاه وخودآگاه با بیشترین اثرگذاری و اثربخشی به مخاطبان می رساند .

تک تک واژه هایی که در بازاریابی ارتباطات و تبلیغات به زبان می آوریم . یا افکاری که در ذهن می پروریم ، سبب ایجاد یک ارتعاش عصبی خاص در مغز می شود که این ارتعاش در اثر تکرار به لایه های عمیق تر مغز نفوذ می کند ،  در ناخودآگاه می نشیند ، آن را برنامه ریزی می کند و به صورت یک فایل به اجرا در می آید .

تیزر تبلیغاتی که شرکت دل تهیه کرده بود به علت اثر گذاری عصبی برضمیر ناخودآگاه مخاطبان بسیار موفق تر از تیزر شرکت آی بی ام عمل کرد و فروش سال  2002 این شرکت را بسیار افزایش داد در واقع تیزر شرکت دل تصویر ذهنی مثبت و رویایی بر مخاطبان ایجاد کرد که از نظر روحی آنها را به عکل العمل وا می داشت

نکته مهم اینکه هر گاه بین ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه تضادی ایجاد شود ضمیر ناخودآگاه پیروز خواهد بود .

در واقع اگر کسی چیزی می خرد یا ارتباطی برقرار می کند باید به ضمیر ناخودآگاه او مراجعه کرد و از آنجا این مساله را ریشه یابی کرد . به همین دلیل امروزه بسیاری از نظریه پردازان بازاریابی ، ارتباطات و تبلیغات ابتدا به ضمیر ناخودآگاه شناسی در برنامه های خود می پردازند

تمرینات قدرتمند ان ال پی

 

ان.ال.پی و شرکت ها و برندهای موفق و شناخته شده جهانی

شرکت ها و برندهای مطرح جهان که توانسته اند در مسیر خود به موفقیت های چشم گیری برسند اکثرا از روش های بازاریابی و ان ال پی برای تبلیغات و اثر گذاری در ذهن مخاطبان و مصرف کنندگان استفاده میکنند که در اینجا برخی از این شرکت ها را معرفی میکنیم.

 

والت دیزنی لند | ان ال پی در تبلیغات و بازاریابی

شرکت والت دیزنی روی کارکنان خود با روش های ان ال پی کار میکند و آنها را بهترین رسانه های تبلیغاتی و سرمایه گذاری میداند و تمامی کارکنان این شرکت بهترین تبلیغ کننده ها و اثر بخش ترین پیام های و رسانه های ارتباطی هستند.

 

ان ال پی در تبلیغات و بازاریابی

شرکت یونایتد ایرلاین یادگیری آموزش های ان ال پی را برای تمامی کارکنان خود آموزش داده و آنرا اجباری کرده است.

مدیر سایت بای دات کام تمام سایت خود را بر اساس مدل های مهندسی ذهن و ان ال پی برنامه ریزی و طراحی کرده است.

 

مک دونالد | ان ال پی در تبلیغات و بازاریابی

شرکت های دیگری نیز نظیر نایک  و مک دونالد و کوکاکولا و پپسی و اپل و رد بول و…. نیز برای تبلیغات و اثر گذاری بیشتر آنها بر روی مخاطبان از روش های ان.ال.پی و شناخت عصبی استفاده میکنند.

 

مطالعه این مقالات نیز به شما پیشنهاد میگردد.

Nlp  چیست؟

قوانین و کاربردهای nlp

 

 

 

احمد نوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سلام دوست قدرتمند!
میتوانید سوال خود را در WhatsApp از ما بپرسید