هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

اعتراض ضمیر ناخودآگاه

اعتراض ضمیر ناخودآگاه

 

 

اعتراض ضمیر ناخودآگاه

از دیر باز تا کنون بشر به دنبال کشف قدرت ناخودآگاه خود بوده و هست.

طوری که امروزه ضمیر نا خود آگاه را منبع قدرت انسان میدانند.

دانشمندان رشته های مختلف ضمیر ناخوداگاه انسان را با قدرتی بالغ بر 95 درصد تخمین میزنند. از این رو ورود به ضمیر ناخودآگاه و دوباره جهت دهی آن یکی از اصلی ترین مسئله های انسان کنونی شده است.

انسان هزاره سوم میل به پیشرفت و ترقی دارد از این رو ابزارهایی چون کلمات و احساسات که بخشی از استراتژی های ما برای رسیدن به اهدافمان هستند ، بایستی از توجه ویژه ای برخوردار شوند.

ساده تر بگویم تصویر ذهنی که شخص در رابطه با هدفش برای خود می سازد و از چه کلامی برای تشریح آن استفاده میکند از اهمیت بالایی برای ورود به ناخودآگاه برخوردار میباشد.

در این میان در NLP تکنیکی با نام همسویی یا ناهمسویی ، همخوانی یا ناهمخوانی وجود دارد که وقتی همسویی بین کلام و تصویر ذهنی وجود نداشته باشد با اعتراض و اغتشاش در ضمیر ناخودآگاه روبرو میشویم.

مثلا بارها برای شما پیش آمده است که نسبت به یک شخص و یا یک رفتار حس خوبی ندارید و انگار از لحظه دیدن آن فرد دائما به جای توجه به نتیجه دیدارتان ، توجه به کلمات آن فرد دارید که بعضا متوجه میشوید که گویی نوعی تعارض و یا ناهمسویی وجود دارد و به خودتان میگویید چرا نمیتوانم باور کنم و یا بپذیرم.

در اینجا خاطر نشان میشوم این حس ها و حدسها همان اعتراضات ضمیر ناخودآگاه میباشد که معمولا این اعتراض ها بی پاسخ میماند و سیر ما تا موفقیت را بسیار طولانی یا حتی غیر ممکن میسازد.

بنابراین طبق قانون ضمیر ناخودآگاه وقتی کسی را صاف و شفاف میپذیرید به این دلیل است که همسویی در آن فرد چشم گیر است و برعکس اگر فردی را شفاف نمیبینید به دلیل غیر همسویی میباشد.

اعتراض ضمیر ناخودآگاه

به یاد دارم که در یکی از برنامه های کوچ شخصی خود که با یک مدیر عامل جوان و موفق داشتم آن فرد گفت مدتی است که با خانمی آشنا شده است که حس میکند تمام جملات عاطفی این فرد ساختگی است.

وقتی من گفتم این اعتراض ضمیر ناخودآگاه تو نسبت به یک رفتار است بسیار تعجب کرد و پرسید حالا میتوانم چه کار کنم؟

گفتم باید با آرامش کامل آن بخش از موضوع را که موجب ناهمسویی میشود را کشف کنیم و از ابعاد دیگری به آن بپردازیم.

گفتم مشکل شما لبخند یا صمیمیت مصنوعی است یا ابراز علاقه ظاهری؟

گفت:هر سه.

سپس با استفاده از مدل متا(که به زودی مقالاتی در این باره در سایت قرار میگیرد)کمک کردم تا سطح جدیدی از برداشت را تجربه کند و سه روز بعد متوجه شد خنده های مصنوعی به دلیل بوتاکس صورت آن خانم میباشد و علت جملات عاطفی مصنوعی آن فرد به دلیل تجربه شکست او در رابطه قبلی اش که به علت بلد نبودن جملات عاطفی زیر سوال رفته است میباشد و برای اینکه این رابطه منجر به ازدواج را از دست ندهد جملاتی میگفت که حتی برای خودش هم تازگی داشت.

بنابراین ما میتوانیم اعتراضات ضمیر ناخودآگاه را جدی تلقی نموده و نسبت به برطرف نمودن ابهامات خودمان اقدام نماییم.

یادتان باشد اعتراضات ضمیر ناخودآگاه همیشه به معنای انجام ندادن یا فاصله گرفتن نیست بلکه در بیشتر مواقع به معنای برطرف نمودن حس بد یا همان ناهمسویی است.

شما میتوانید از این تکنیک برای رسیدن به اهدافتان نیز استفاده کنید مثلا وقتی میخواهید یک ثروت میلیاردی کسب کنید باید ژست های شما،وضعیت بدنی شما،طرز بیان و حتی انتخاب کلمات و زمان خواب و بیداری  و تغذیه شما هم برای کسب ثروت همسو باشد تا ضمیر ناخودآگاه، هدف شما را جدی و به رسمیت بشناسد.

به عبارتی اگر رفتارهای ناهمسو داشته باشید ضمیر ناخودآگاه به جای برنامه ریزی برای ثروت برنامه های سردرگمی را در شما نصب و اجرا خواهد کرد.

شاید این مقاله برای خیلی از افرادی که بارها شکست را تجربه کرده اند یک روش بینظیر برای پیشگیری از شکست های بعدی محسوب شود.

 

مطالعه این مقالات نیز به شما پیشنهاد میگردد:

ان ال پی و افراد موفق و شناخته شده در جهان

ان ال پی در تبلیغات و بازاریابی شرکت ها و برندهای مطرح جهان

کاربرد و قوانین NLP

مدرس دوره های nlp احمد نوری

‫17 نظر

 • آرميتا نوروزي گفت:

  واقعا همينطوره خيلي فوق العاده بود استاد
  بنظرم هيچ وقت نبايد درمسير كار و زندگي سخت به يك موضوع ويا هرچيز وهر شخص نگاه كرد ساده گرفتن راهها را براي ما هموار وكارهارا براي ما آسان ميكند
  Nlpدر كنار شما به من خيلي چيزها آموخت
  ضمير ناخوآگاه قابليت تشخيص خوب وبد راندارد ودائمأ در حال شنيدن است وهرچيزي بگويي در همان لحظه ثبت ميكند پس هميشه مثبت بيانديش

  • مدرس دوره های nlp احمد نوری گفت:

   ممنون خانم آرمیتا نوروزی بابت توجهتون به مطالب سایت و اظهار نظرتون که موجب دلگرمی تیم پشتیبانی در تولید محتواهای بعدی خواهد شد.

 • لادن خردور گفت:

  تصور من هميشه اين بوده كه اعتراض يا ناهمسويي نا خوداگاه به علت تجربه هاي گذشته شخص ميباشد و بايد جدي گرفته شود و با ديدگاه دقيق تري با موضوع برخورد شود و يا كلا كنار گذاشته شود ،اما اين مقاله ديدگاه تازه اي بهم داد كه شايد بايد موانع و اعتراضات ضمير ناخوداگاه را رفع كرد و به عنوان يك حكم قطعي ان مسيله را كنار نگذاشت .
  براي شخص خودم برعكس اين قضيه پيش امده كه با حرياني كاملا احساس همسويي كرده ام و بعد ها متوجه شده ام كه خيري در كار نبوده است .و ايكاش از ابتدا بيشتر به موانع احتمالي اينده فكر ميكردم .
  از شما استاد عزيزم بابت اين مقاله خوب واقعا متشكرم پيروز و مويد باشيد

  • مدرس دوره های nlp احمد نوری گفت:

   سلام و درود خانم لادن خردور عزیز، ممنون از توجهتون به مطالب و اظهار نظر جالب توجهتون بهتون پیشنهاد میدم دوره ها nlp رو که تازگی روی سایت قرارداده شده حتما مشاهده بفرمایید.

 • طلیعه رضوی ابراهیمی گفت:

  برای رسیدن به هدف باید گفتار و رفتار ما همسو باشد تا ضمیر ناخودآگاه هدف ما رو به رسمیت بشناسد ، در غیر این صورت زمان میبرد تا به هدف نهایی برسیم ، گرچه خیلی سخت هست ،چون بارها شده من گفتارم و رفتارم باهم سنخیت داشته ولی خداروشکر یکسالی میشه خیلی رو خودم کار میکنم که ژستهام رو درست کنم

  سپاس از مقاله با اهمیت که در اختیارمون گذاشتین🙏🙏

  • مدرس دوره های nlp احمد نوری گفت:

   ممنون از نظر خوبتون ازاتون دعوت میکنم مطالب جدیدمون رو مطالعه کنید و باز هم منتظر نظرهای قشنگتون هستیم

 • سمیه ابراهیمی گفت:

  سپاسگزارم از شما که شاه کلید رو دستمون دادید و به زبانی زیبا و فهیم بیان کردید و بسیار قابل درک بود بینهایت ممنونم منتظر مقالات بعدی شما هستیم

  • مدرس دوره های nlp احمد نوری گفت:

   سلام و درود و ممنون خانم سمیه ابراهیمی عزیز،
   مطالب و دوره های جدید nlp روی سایت قرار گرفته اند خوشحال میشیم بازهم نظرات شمارو داشته باشیم

 • لادن خردور گفت:

  مقاله استفاده از شيوه هاي nlp براي تبليغات و بازاريابي جالب بود ولي لطفا راههاي استفاده از اين شيوه را هم بيان كنيد متشكرم

  • مدرس دوره های nlp احمد نوری گفت:

   بله حتما این آموزش ها همین الان توی محصولات سایتمون قرار داره ازاتون دعوت میکنم ویدیو های مرتبط رو مشاهده کنید

 • فرشته اخوان گفت:

  استاد مقالاتتون خوبه و خیلی مفیده ولی من نظرم اینه که سطح مقالاتتون رو برای دوگروه افراد بنویسین یک گروه افراد مبتدی و یک گروه تخصصی

  • مدرس دوره های nlp احمد نوری گفت:

   سلام و درود خانم فرشته اخوان عزیز
   ممنون از پیشنهادتون حتما موضوع رو توی تیم اجرایی مطرح میکنیم

 • بهناز گفت:

  برای موفقیت پس نیاز داریم برنامه زندگیمان را نیز تغییر دهیم .ولی چجوری؟؟

  • مدرس دوره های nlp احمد نوری گفت:

   از دوره ها و ویدیو ها بازدید کنین میتونین از تیم پشتیبانی با خانم گنجی در ارتباط باشید

 • فرشته شریف گفت:

  عالی بود استاد، بارها تجربه ناهماهنگ بودن کلام و رفتار رو داشتم و نتیجه اضطراب و در نهایت شکست بوده برام، ممنون بابت آموزش های ارزشمند شما 🙏، برقرار باشید

  • مدرس دوره های nlp احمد نوری گفت:

   سلام فرشته شریف عزیز
   همیشه قدرتمند و شاد باشی توی پست های دیگه هم منتظر نظرهای شما هستیم

 • ucretsiz گفت:

  I got them at Tuesday Morning! You have to check them regularly. Also Homegoods always gets some like these. Jessy Mano Bronson

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  سلام دوست قدرتمند!
  میتوانید سوال خود را در WhatsApp از ما بپرسید