[vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_empty_space][vc_column_text]TMB و ابهامات متداول:

لطفا، حتما با دقت مطالعه کنید[/vc_column_text][vc_toggle title=”آیا TMB، یک بحث رژیم درمانی است؟” css=”.vc_custom_1552329738235{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]خیر!

TMB، یک دایره از آگاهی را به شما می‌دهد،

تا خودتان، مطابق تیپ بدنی خودتان: بخورید، تحرک داشته باشید و موانع ذهنی و عادت‌های‌تان را برطرف نمایید. [/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا TMB فقط به افراد چاق کمک می‌کند؟” css=”.vc_custom_1552329797840{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]TMB، هم لاغری و هم چاقی را در تضاد با تناسب اندام به شمار می‌آورد.

پس به افراد لاغر نیز می‌تواند کمک کند. چطور؟

TMB معتقد است لاغری یعنی کمبود انرژی، وجود حساسیت زیاد، و در اکثر مواقع نداشتن ظاهری تاثیر گذار.

لذا، با روبرو کردن فرد با خودش، او را دعوت به تغییر فکر و جسم می‌کند، تا فرد لاغر با خودش آشنا شود و در نتیجه بتواند نهایت استفاده از خود را ببرد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”TMB و متغیرهایش چه چیزهایی هستند؟” css=”.vc_custom_1552329874955{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]TMB، پنج متغیر فکری دارد (Thought=فکر):

1) حوادث و اتفاقات، 2) گذشته، 3) دانش و اطلاعات، 4) تخیل و 5) محیط.

 

TMB، دو متغیر زبانی (ذکری) دارد (Mention=ذکر):

1) تکلم و 2) گفت‌وگوی درونی

 

TMB، پنج متغیر جسمی دارد (Body=بدن):

1) خواب، 2) خوراک، 3) تحرک، 4) تنفس و 5) روان‌تنی.

 

TMB، سه ابزار دارد:

1) آگاهی، 2) تمرکز و 3) سنجش

در این روش، اعتقاد بر این است که اگر ما بتوانیم بر روی این 12 متغیر گفته شده در بالا آگاهی داشته باشیم، بتوانیم بر روی خواسته خود متمرکز شویم و با قانون سنجش به سمت هدف حرکت کنیم، موفق خواهیم شد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا TMB مخالف باشگاه و رژیم است؟” css=”.vc_custom_1552329914958{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]TMB و مبتکر آن، برخواسته از باشگاه و ورزش هستند!

یا به عبارتی احمد نوری، خود، خاک خورده‌ی باشگاه است. منتها، ورزش قهرمانی و ورزش تندرستی، دو مقوله‌ی کاملا متفاوت هستند، که اخیرا حتی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای علوم ورزشی، گرایشی به نام فیزیولوژی ورزشی تندرستی و فیزیولوژی ورزشی بالینی ایجاد شده است.

حوزه‌ی TMB، تندرستی است، نه درمان!

تاکید می‌کنم این سیستم در حوزه درمان فعالیت نمی‌کند و تنها تندرستی و نشاط را توسعه می‌دهد.

و معتقد است اگر افراد یاد بگیرند بر محدودیت‌های فیزیکی خود غلبه کنند، قطعا برای تندرستی کافی خواهد بود، ولی در بلند مدت، خود به الزام باشگاه پی خواهند برد. اما تا رسیدن به مرحله باشگاه، برای خیلی‌ها زمان زیادی لازم داریم. ضمن این‌که ورزش نقش اندکی در چربی‌سوزی دارد، علی‌الخصوص هوازی. ولی نقش بسزایی در فعال نمودن غدد چربی‌سوز دارد، علی‌الخصوص ورزش‌های قدرتی و شدتی.

رژیم در TMB نداریم، اما اگر آگاهی غذایی نداشته باشیم، می‌توانیم لاغر شویم (طبق اصولی که در TMBآموزش داده می‌شود)، ولی نمی‌توانیم تضمین کنیم که در بلند مدت سالم هستیم و سالم می‌مانیم.

از این رو TMB معتقد است: “مریض نبودن، به معنای سالم بودن نیست!”[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا هنوز به این شعار خود که می‌گوید:“بدون باشگاه و بدون آرایشگاه جذاب شوید“، اعتقاد دارید؟” css=”.vc_custom_1552329960306{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]بله!

جذابیت در سیستم TMB یعنی: فکر جذاب، جسم جذاب و ذکر جذاب!

تصور کنید یک نفر به مقدار زیادی آرایش کرده است، اما حس خوبی در ما ایجاد نمی‌کند. چرا؟ چون فکر جالبی ندارد، شاید درونی سرشار از استرس، خشم یا کینه است. آیا شما می‌توانید به این فرد “جذاب” بگویید؟! من که نمی‌توانم.

حال کسی را تصور کنید که درونی عالی و حتی جسمی زیبا دارد. ولی به قول شاعر: “تا مرد (یا حتی زن) سخن نگفته باشد، عیب و هنرش نهفته باشد”. این فرد اگر تا سخن بگوید، جذابیت‌های دیگر نیز از بین می‌رود.

TMB در ابتدا، ساختار قامتی را نشانه می‌رود و با اصول حرکات اصلاحی، تمرینات بدنی را آغاز می‌کند و با شناسایی postureها و پوزیشن‌های مشکل‌دار، برای فرد طراحی تمرین می‌کند و سپس برای فکر و ذکر نیز برنامه خاصی دارد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”شنیده‌ایم که می‌گویند TMB یک روش ذهنی است. آیا صحت دارد؟” css=”.vc_custom_1552329996342{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]به نظر شما، چه چیزی یک روش ذهنی نیست؟!

اما نکته اینجاست:

در TMB معتقد هستیم: “کدام ذهن؟” ذهن یک فرد چاق؟ افسرده؟ معتاد؟ یا لاغر؟ … ذهن هر کدام، فقط برای مورد گفته شده برنامه‌ریزی شده است. فرد چاق، 100 دلیل برای چاقی دارد. همیچنین فرد افسرده، معتاد و لاغر، هرکدام 100 دلیل برای حالت خود دارد.

بنابراین آن ذهنی در TMB قابل قبول است که پر از آگاهی باشد، نه پر از یک سری عبارات بی سر و ته!

از این رو، ابزارهای TMB، بر اساس خودآگاهی، تمرکز و سنجش بنا نهاده شده‌اند، تا فرد بتواند ابتدا دانش و سپس آگاهی خود را افزایش دهد و به سمت هدف متمرکز شود و با قانون سنجش، فرشته درون خود را آزاد نماید. [/vc_toggle][vc_toggle title=”چرا TMB به مبحث تصمیم‌گیری یا بحث تفکر سیستمی یا ابراز وجود وارد شده است؟” css=”.vc_custom_1552330032448{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]اولا TMB، خودش یک سیستم است. سیستم یعنی اجزا باید در تعامل با یکدیگر باشند. اینجا هم اجزا همان فکر، ذکر و جسم هستند، که ما آن‌ها را در تعامل با یکدیگر تعریف کرده‌ایم و ساعت‌ها آن را تفسیر خواهیم نمود.

ورود TMB به تصمیم‌گیری به خاطر این است که ارتباط با خود (TMB یک سبک ارتباطی است که بر اساس تفکر سیستمی بنا نهاده شده است)، دائما با شکست یا تجربه روبه‌رو می‌شود. اما باید واقعیت را بپذیریم. کسی که چاق شده است، کسی که معتاد است، کسی که افسرده شده است، این افراد اگر مدتی اینطور نباشند، ممکن است دوباره چاق، معتاد یا افسرده شوند. یعنی چاقی، اعتیاد، افسردگی و لاغری در کمین هر شخصی است که قبلا آن را تجربه کرده است. بنابراین بحثی در TMB مطرح است به نام “تفکر از مبداء صفر” که می‌گوید اگر شکست خوردی، تجربه کردی، تنبلی کردی و یا به هر عنوان دیگری نتوانی درست تصمیم بگیری، وارد برنامه تغییر بشوی. از این رو مقوله تصمیم‌گیری برای یک قهرمان TMB، لازم و ضروری است.

مقوله ابراز وجود نیز یک مهارت پایه است که هر پوینده‌ی مسیر، باید بدان مجهز باشد. قهرمان TMB باید بتواند حرف بزند (قسمت ذکر و تکلم)، چون او می‌داند حرف زدن او، موجبات پیروزی او را فراهم می‌کند. [/vc_toggle][vc_toggle title=”چرا شما می‌گویید TMB یک سیستم تعاملی و ارتباطی است؟” css=”.vc_custom_1552330152203{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]چون شبیه ارتباط عمیق اجزا در بدن و ماشین است، که یک ماموریت بزرگ را عملی می‌کنند.

اگر بگوییم جسم‌تان را تغییر بدهید، که یک‌باره با بدنی حجیم، ولی فکری فقیر روبه‌رو می‌شویم.

یا اگر بگوییم درست فکر کنید، با فکری ثروتمند ولی بدنی فقیر و ضعیف روبه‌رو می‌شویم.

TMB یعنی: با یک تیر، چند نشان را هم‌زمان بزنید![/vc_toggle][vc_toggle title=”کسی که با TMB به آگاهی می‌رسد، وزنِ کم کرده را بر می‌گرداند؟” css=”.vc_custom_1552330187534{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]راحت بگویم! در استراتژی‌های TMB تعریف کرده‌ام:

لغزش طبیعی است، اما ما با آن غیرطبیعی رفتار نمی‌کنیم! …

به همین دلیل می‌گوییم: “تفکر از مبدا صفر”! یعنی همیشه راهی به سوی تغییر هست![/vc_toggle][vc_toggle title=”TMB چگونه به افزایش عمر کمک می‌کند؟” css=”.vc_custom_1552330222358{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]قبل از این‌که به این سوال پاسخ بدهم، لازم است بگویم چه چیزهایی عمر را کم می‌کنند؟

رادیکال‌های آزاد، سیگار، چاقی، مشروب و استرس، که در اکثر مقالات نوشته شده‌اند، موجب شکستن سلول‌های خطی یا تلومرها می‌شوند.

حال راه مراقبت از خود چیست؟

تغذیه، تحرک، خواب، امید به زندگی و روش‌های مراقبت از پوست. همه این‌ها در TMB آموزش داده می‌شوند. TMB معتقد است: “پوستِ ما، کارت ویزیت ما است.”[/vc_toggle][vc_toggle title=”سیستم TMB به مدیران و صاحبان کسب‌وکار چه کمکی می‌کند؟” css=”.vc_custom_1552330268991{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]TMB می‌گوید اکثر مدیران، دانش مدیریتی دارند، دوره دیده‌اند، کار کرده‌اند، ولی متاسفانه روی جسم خود اصلا تمرکز نداشته‌اند!

کمتر مدیری را دیده‌ام که زمانِ صبحانه یا ناهار پرسنل‌ش برایش مهم باشد که آن‌ها چه می‌خورند.

نمی‌خواهم بگویم که برایشان غذا بخرد، (البته اگر با آگاهی بخرد، قطعا عالی هم هست)، ولی می‌گویم اگر از آن‌چه که آن‌ها می‌خورند آگاه باشد، می‌تواند در افزایش عملکرد کمک بسزایی داشته باشد.

اکثر مدیران از این‌که پرسنل خود چه چیزی می‌خورند و چگونه پشت میزهای‌شان می‌نشینند غافل هستند، در صورتی‌که انتظار عملکرد عالی دارند! اما نمی‌دانند عملکرد عالی، تغذیه عالی، استراحت و تحرک عالی می‌طلبد!

 

شناخت فرم بدنی افراد کمک می‌کند تا بدانیم طرف حساب ما کیست.

اگر او فردی عصبی است، اگر نشاط کافی ندارد و منزوی است، باید از چه راهی وارد شود. همین الان فیلم شناخت فرم بدنی را دانلود کنید و چند قدم به جلو بردارید.

[su_button url=”https://www.ahmadnouri.com/body/” target=”blank” style=”flat” background=”#a7186a” size=”12″ center=”yes” radius=”10″]دانلود رایگان فیلم “تست شناخت فرم بدن”[/su_button]

یا به عنوان مثال شرکت به پایان سال مالی نزدیک می‌شود، آیا واحد مالی تغذیه مناسب دارند؟ واحد ساخت و ساز چطور؟ و ….

آیا افراد خستگی خود را به خانه و از خانه به محل کار منتقل می‌کنند؟

آیا اصول دستورالعمل استفاده از خود را می‌دانند؟

این‌ها مقوله‌هایی است TMB به آن‌ها کمک می‌کند تا یک مجموعه کسب‌وکاری به آن‌ها آگاهی کامل پیدا کند و عملکرد و درآمد خود را افزایش دهند. [/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا متد TMB روی کودکان جواب می‌دهد؟” css=”.vc_custom_1552330315395{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]در مورد کودکان باید بگویم بستگی به مربی دوره دارد.

شاید کودک با محتوای دوره ارتباط برقرار نکند، ولی اگر با گوینده و مربی ارتباط بگیرد، قطعا جواب خواهد گرفت. [/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا TMB به یک فرد معتاد یا سیگاری نیز می‌تواند کمک کند؟” css=”.vc_custom_1552330363516{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]این سوال شبیه این است که بگوییم: آیا ریاضی فقط می‌تواند برای مهندسی عمران و ساخت و ساز کاربرد داشته باشد؟

ریاضیات یک علم جامع است که از ساخت قامتی انسان‌ها (علوم زیست شناسی) گرفته تا ساخت موشک و صنایع جنگی و فضانوردی و … در همه چیز، کاربردی است. لیکن هر شخص تخصص خاص خود را دارد که از ریاضیات چگونه در شغل خود استفاده کند.

بنابراین، TMB متدی است که با افتخار می‌تواند به هرگونه اعتیاد کمک کند. [/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا برای درک TMB نیاز به مدرک یا سواد خاصی داریم ؟” css=”.vc_custom_1552460396162{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]هر کسی به اندازه توان خود می‌تواند TMB  را دریافت کند.

لذا هیچ مدرک تحصیلی خاصی برای سپری کردن دوره TMB لازم نیست .[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا من می‌توانم در کلاس‌های TMB به صورت حضوری شرکت کنم؟” css=”.vc_custom_1552460494708{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]اکثر کلاس‌های حضوری با استاد، در چند شهر خلاصه شده‌اند.

اگر تمایل به شرکت در کلاس‌های حضوری دارید، با خط 09913095212 از طریق تلگرام در ارتباط باشید .[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا TMB به صورت غیر حضوری نیز پذیرش می‌کند ؟” css=”.vc_custom_1552460618589{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]بیشتر توجه و تمرکز ما روی آموزش‌های غیر حضوری است، زیرا معتقد هستیم آموزش‌های غیر حضوری کمک بسزایی به افراد می‌کند، تا آن‌ها در شهرهای مختلف مشکل ترافیک، مشکل پارکینگ و یا حتی مشکل زمانی نداشته باشند.

چه بسا بارها در دوره‌های حضوری دیده‌ایم که شخص در آن روز به خاطر مشکلات مالی، خانوادگی یا شخصی، تمرکز برای دریافت کلاس نداشته و با توجه به اینکه هزینه زیادی برای رفت و آمد و برای شرکت در کلاس پرداخت کرده است، کلاس را عملا از دست می‌دهد؛

لذا دوره غیر حضوری فرصتی فراهم نموده است تا فرد بتواند هر وقت از آمادگی کافی برخوردار بود با مراجعه به حساب کاربری خود دوره را ادامه بدهد .[/vc_toggle][vc_toggle title=”اینک من می‌خواهم در دوره ثبت نام کنم. چه کاری باید انجام دهم ؟” css=”.vc_custom_1552460744129{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ededed !important;}”]کافیست شما دکمه ثبت نام را کلیک کرده و کارهای ثبت نام خود را انجام بدهید.

[su_button url=”https://www.ahmadnouri.com/product/tmblife-yearlong-course/” target=”blank” style=”flat” background=”#a7186a” size=”5″ center=”yes” radius=”10″]ثبت نام[/su_button]

بعد از چند ساعت از ثبت نام، جلسه اول را در حساب کاربری خود خواهید داشت و این جلسات مدت سه روز در میان، دوباره تمدید خواهند شد .[/vc_toggle][vc_column_text][su_button url=”https://www.ahmadnouri.com/product/tmblife-yearlong-course/” target=”blank” style=”flat” background=”#a7186a” size=”12″ center=”yes” radius=”10″]می‌خواهم وارد دوره شوم[/su_button]

 

آیا سوالی غیر از سوالات بالا دارید؟ در این صورت، از طریق فرم زیر با من در ارتباط باشید.[/vc_column_text][contact-form-7 id=”4711″][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row]