تاثیر ورزش های رزمی در حفظ و ایجاد تعادل

احمد نوری
مدیریت بر آینده
می 14, 2018
کارگاه تخصصی ترنم
می 25, 2018

body & mind coaching

شاید بهتر باشد پیش از بررسی راه های رسیدن به تعادل، به نقش و اهمیت تعادل در زندگی روزمره مان پی ببریم، و یا به عبارتی مشترکا به تعریف صحیحی از تعادل دست یابیم.

شاید خلاصه ترین شکل تعریفی کامل از تعادل بیان آن به این شکل باشد که تعادل یک وضعیت و هماهنگی دو سویه میان ذهن و جسم است. وضعیتی که در آن با تمرین و سعی در حفظ تمرکز، به طور همزمان روی جسم، فیزیک یا اندام ها، و ذهن و افکار کنترل ایجاد می کنیم.

اثربخشی تعادل محدود به تنها یک پاسخ مثبت جسمانی یا خلقی نمی شود. شاید جالب باشد برایتان که بدانید حفظ و تلاش برای رسیدن به تعادل به شما کمک خواهد کرد تا در زندگی روزمره تان، یاد بگیرید حتی ریز ترین حرکات جسمی و فیزیکی تان را ( نشستن، برخواستن، غذا خوردن، استادن و غیره ) به صحیح ترین حالت ممکن اش انجام دهید. و مسلما دقت در انجام حرکات صحیح بدنی کم کم پیامد های مثبتی از جمله: افزایش نیرومندی بدن، افزایش تمرکز، رفع درد های کمر و گردن، رفع تدریجی مشکلات و ناراحتی های قلبی و عروقی و مشکلات تنفسی و نا رسایی ها و ضعف های دیگری مانند اینها می شوند.

احتمالا به محض صحبت از تعادل و تمرکز، نخستین تمرینی که به ذهنتان می رسد که با آن بتوانید به تعادل برسید یوگا و تمرینات مدیتیشن باشد. اما جالب است بدانید که ورزش ها و هنر های رزمی ریشه ی عمیق و سابقه ی دیرینی در حفظ و ایجاد تعادل در بدن دارند.

اگر جز علاقه مندان به رشته های ورزش های رزمی باشید یا تجربه ی مطالعه ای مختصر در رابطه با سابقه ی این رشته ی ورزشی کرده باشید، بدون شک به جایگاه و اهمیت ویژه ای که تعادل و دست یابی به آن در این نوع ورزش ها داشته است پی خواهید برد.

body & mind coaching

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

FORGOT PASSWORD ?
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
We do not share your personal details with anyone.
بزن بریم!
T M B
فوق العاده س!
در اتفاقات جالب و هیجان انگیز TMB همراه ما باشید!